ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAZaměstnanci navrhli, komu dát peníze

Zaměstnanci navrhli, komu dát peníze

MiNiGRANTY® VEOLIA

18. února 2014

MiNiGRANTY® 2013, které už šestým rokem připravil Nadační fond Veolia ve spolupráci se Středočeskými vodárnami (SVAS), získaly projekty nominované zaměstnanci vodáren. Jednalo se celkem o částku 200 tisíc korun.

Kladensko I MiNiGRANTY 2013, které už šestým rokem připravil Nadační fond Veolia ve spolupráci se Středočeskými vodárnami (SVAS), získaly projekty nominované zaměstnanci vodáren. Jednalo se celkem o částku 200 tisíc korun.

Finanční podpora nyní směřovala k zástupcům TJ Sokol na Mělníce, Sboru dobrovolných hasičů Kozinec, Základní škole praktické a speciální Mělník, Základní škole Hřebeč, volnočasovému středisku Labyrint, Soukromé mateřské škole Slunce, Francouzskému klubu Slaný a TJ AFK Hořín u Mělníka. Slavnostní předání minigrantů se uskutečnilo v chráněné kavárně Slunce v Unhošti.

„Vysoce oceňuji, že v dnešní době se najdou lidé, kteří se angažují ve svém volném čase a pomáhají potřebným. A právě pro ně jsou minigranty velkou příležitostí jak jejich úsilí finančně podpořit,“ uvedl provozní ředitel SVAS Pavel Pobříslo.

„Vybrat mezi šestnácti velmi zajímavými projekty ty nejzajímavější bylo velmi složité. Vyhodnoceny byly nakonec organizace, v nichž se alespoň trochu angažují naši pracovníci,“ upřesnil.

„Velmi si vážíme toho, kolik našich kolegů se ve volném čase věnuje dobrovolnictví, pomáhá potřebným, pečuje o životní prostředí, pracuje s dětmi a mládeží, angažuje se v komunitním životě, přispívá k zachování kulturního dědictví a podobně. Minigranty se osvědčily, každoročně jim v tom účinně pomáhají. Na naše dobromany, jak jim říkáme, můžeme být právem pyšní,“ ocenil angažovanost kolegyň a kolegů ředitel nadačního fondu Jan Dolínek.

„S Nadací Slunce pro všechny spolupracuji už několik let, převážně formou firemního dobrovolnictví. Dále každoročně nakupuji jejich výrobky v adventním čase. Proto jsem ráda podpořila jejich projekt nákup interaktivní tabule,“ řekla Jiřina Provalilová pracující jako technik SVAS.

„Soukromá Mateřská škola Slunce v Kyšicích je integrovaná školka, kterou navštěvuje devětadvacet žáků, z toho osm handicapovaných a pět s autismem. Všechny děti interaktivní tabuli využijí. Tato pomůcka jim pomůže pro snadnější přechod do základní školy, která již tabule využívá při své výuce, a mohou tak snadněji navázat na to, co již znají,“ sdělila Blanka Dvořáková, ředitelka Nadačního fondu Slunce pro všechny.

Převzato: Kladenský deník