ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAVýborný hermelín a s dobrým pocitem

Výborný hermelín a s dobrým pocitem

MiNiGRANTY® VEOLIA

23. května 2013

Příbram (Příbramsko) - Alka otevřela kiosk, kde prodávají její klienti. V sortimentu nechybí několik typů nakládaných sýrů a samozřejmě utopenci. Výrobu podle „alkoveské“ receptury mají na starosti Lahůdky Příbram.

Příbram (Příbramsko) - Dnes dopoledne bylo kolem staré vrátnice na ZÚNZu opravdu rušno. Otevíral se zde nácvikový kiosek pro handicapované, který vznikl rekonstrukcí právě staré vrátnice. Klienti Alky se zde budou učit zvládat pracovní návyky a začleňovat se do přirozeného sociálního prostředí.

„Spousta klientů je tak šikovných, že by se mohli v budoucnu i pracovně uplatnit. Již dva roky zaměstnáváme klienta, který nám pomáhá s administrativou, a letos chystáme zaměstnat dalšího,“ řekla při slavnostním stříhání pásky ředitelka Alky Šárka Hájková.

Kiosek bude otevřen každý týden v pondělí a pátek od 8.30 do 11.30 a ve středu od 12.00 do 15.30. Zakoupit zde můžete nakládané sýry, utopence nebo výrobky, které klienti Alky vyrábějí v denním stacionáři a při odlehčovacích službách. Jedná se o keramiku, pletené košíčky a různé přívěšky a náušnice.

„My můžeme zrenovovat takový kiosek, ale ten fór je v tom, aby sem lidi chodili. A  to už musíte vy všichni. Říct přátelům, aby si koupili úžasný sýr u nemocnice. Víte sami, jak to vypadalo ve Vesničce střediskové. Moc vám držím palce, abyste prodávali, možná spíš, abyste neměli co prodávat a pořád bylo vyprodáno,“ řekl Jan Dolínek, manažer Nadačního fondu Veolia, který rekonstrukci vrátnice financoval.

Převzato: www.pribram.cz