ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAVideoVIDEO: Lípy na cyklostezce Bohutín - Příbram

VIDEO: Lípy na cyklostezce Bohutín - Příbram

Video | Archiv článků | MiNiGRANTY® VEOLIA

6. listopadu 2018

Přinášíme vám reportáž ze sázení lip - projekt dvakrát podpořený v programu MiNiGRANTY. 

Projekt byl podpořený v letech 2017 a 2018 díky Martinu Kopeckému a Davidu Jelínkovi, zaměstnancům 1. SčV. Dohromady pro projekt získali MiNiGRANT v hodnotě 100 tisíc korun

Cílem projektu byla výsadba lipové aleje v bezprostřední blízkosti města Příbram v lokalitě, kde bude maximálně plnit všechny své funkce – estetickou, krajinotvornou, rekreační a ekologickou.

Prvním krokem projektu byla konzultace se starostou obce Bohutín, kde se myšlenka setkala s pochopením a byla slíbena podpora. Proběhlo jednání na úrovni starostů obce Bohutín a města Příbrami a jako vhodná lokalita byla vytipována plánovaná cyklostezka, která v průběhu letošního roku vznikla mezi Bohutínem a sousedním městem Příbram. Část této cyklostezky byla pro výsadbu aleje ideálním místem. Vybraná lokalita je vhodná zejména z hlediska územního plánu, aby alej v budoucnu nestála v cestě např. dlouhodobě plánované nové zástavbě.

Odborná stránka projektu byla konzultována se specializovanou zahradnickou firmou, která se výsadbou dřevin dlouhodobě zabývá. Díky podpoře Nadačního fondu Veolia mohlo být vysázeno 38 lip.