Starostovy radosti

MiNiGRANTY® VEOLIA

24. ledna 2013

Již několik měsíců probíhá postupně kontrolní monitoring nadačních MiNiGRANTŮ a první letošní zasněženou zastávkou po městech a místech byla Obec Káraný.

Asi není třeba výraznějšího důvtipu, že zrovna v této obci existuje člověk, který pracuje pro skupinu Veolia Voda, ale co je už přeci jen poněkud neobvyklé (mezi našimi MiNiGRANTY), že náš kolega Petr Zatloukal je současně starostou obce a to už 14 let.

Na naší mapě podpory byste v Káraném našli už tři zrealizované projekty, naše kontrola se zaměřila na dva poslední a to vybavení pro místní hasiče a dále vybavení pro zbrusu novou mateřskou školu. (A to tak zbrusu novou, že dnes, kdy zveřejňujeme náš článek na nfveolia.cz uvedená školka v Google mapách ještě neexistuje, ale byli jsme tam a je moc pěkná :o)

Radnice přímo sousedí s hasičskou zbrojnicí a tak není složité hledat důvody, proč zrovna sem naměřoval Petr Zatloukal jeden ze svých MiNiGRANTŮ. „Vždycky se snažím při sepisování žádosti, mluvit s lidmi kolem sebe a zjišťuji „co potřebujeme“. Pak vybíráme ten správný projekt, u kterého žádáme o podporu,“ přibližuje své zkušenosti Petr Zatloukal.

Kontrola probíhá v útulné kanceláři a je vidět, že spolupracovnice pana starosty mají veškeré papírování dokonale pod kontrolou. „Prošel jsem už stovky projektů, protože grantování patří do mé pracovní náplně přes deset let. Projekty v Káraném jsou opravu „mini“ i účetnicky, ale i tak je ze zdejší evidence vidět, že zdejší administrativa funguje perfektně. To se prostě pozná,“ shrnuje ředitel Nadačního fondu Veolia Honza Dolínek.

Závěr monitorovací návštěvy patřil dětem. Tedy přesněji řečeno návštěvě zdejší mateřské školky, která díky MiNiGRANTU pořídila pro děti (a paní učitelky :o) interaktivní tabuli. Byť je tabule určená pro dvě děti (tedy čtyři ruce) je vidět, že senzory mají co dělat, aby to stíhaly, protože děti nadšené do přesouvání písmenek sem a tam mávají ručičkami a dělá jim velký problém trpělivě stát ve frontě, než na ně přijde řada.

Zapnutá tabule funguje jako velká dotyková obrazovka a děti se na ní učí barvy, písmena, tvary a jiné dovednosti. Po vypnutí je možné použít jí jako klasickou tabuli, na kterou se píše fixou. Je to prostě další ze skvělých nápadů, které v praxi bezvadně fungují a panu Zatloukalovi za ně patří dík. Jen otázkou zůstává: Zda na něj můžeme být více pyšní my jako jeho zaměstnavatelé nebo lidé z Káraného, kterým dělá starostu?