ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAPři pomoci druhým mohou využít podpory minigrantů

Při pomoci druhým mohou využít podpory minigrantů

MiNiGRANTY® VEOLIA

16. ledna 2013

Kladno -- Nadační fond Veolia připravil již pošesté pro všechny zaměstnance z regionálních poboček, tedy i ze Středočeských vodáren,a.s. (SVAS), projekt Minigranty podporující veřejně prospěšné projekty nominované zaměstnanci regionálních společností VeoliaVoda

Až do 1. března se otevírá možnost pro podání žádostí o minigranty. "Autorem projektu může být nezisková organizace (např. občanské sdružení, obecně prospěšná společnost),organizace příspěvková (škola, domov důchodců) nebo osoba fyzická (zaměstnanec sám nebo ve skupině s kolegy)," vysvětlil Anatol Pšenička, generální ředitel SVAS. "Minigranty jsou příležitostí pro zaměstnance SVAS, kteří se ve volném čase nějak angažují anebo by rádi pomohli s podporou projektu, o jehož potřebnosti a důvěryhodnosti jsou přesvědčeni," dodal ředitel.

Minigranty přispívají k rozvoji českého firemního dobrovolnictví. V loňském roce bylo přihlášeno 19 projektů na částku 839 tisíc korun. Podpořeno z toho bylo osm projektů v částce 200 tisíc korun. Oceněn byl včelař, hospic, denní stacionář s chráněnou dílnou, místní organizace Červeného kříže, atletický klub, dobrovolní hasiči, rybáři i mateřská škola.

Převzato: kladensky.denik.cz