ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAMiNiGRANTY znají majitele

MiNiGRANTY znají majitele

MiNiGRANTY® VEOLIA

12. června 2013

PVK letos ocenilo v rámci Minigrantů projekty za 610 tisíc korun. Tento unikátní program má za cíl motivovat zaměstnance v péči o regiony, rozvoj komunitního života a kvalitu prostředí. Finanční podporu díky Minigrantům mohou získat projekty, na kterých se jako dobrovolníci ve svém volném čase podílejí zaměstnanci skupiny Veolia Voda ČR.

PVK letos vybralo projekty 18 zaměstnanců a poskytlo finanční příspěvek v celkové výši 610 300 Kč. Mezi oceněnými je např. občanské sdružení Děti patří domů, Klub nemocných cystickou fibrózou, Centrum handicapovaných lyžařů, Mobilní hospic Ondrášek či projekt Tvůrčí stáří – pěvecká dílna pod hlavičkou Buena Vista Vinohrad.

„Velmi si vážíme toho, kolik našich kolegů se ve volném čase věnuje dobrovolnictví. MiNiGRANTY se osvědčily, každoročně jim v tom účinně pomáhají. Na naše dobrovolníky jsme právem pyšní," uvedl Petr Mrkos, generální ředitel PVK.  PVK věnovaly prostřednictvím Nadačního fondu Veolia a jeho hlavního nadačního programu MiNiGRANTY VEOLIA na podporu volnočasového dobrovolnictví svých zaměstnanců v letech 2008 až 2013 celkem 2,2 milióny korun.

V rámci České republiky Minigrant získalo letos celkem 164 regionálních projektů. Zaměstnanci, kteří pro ně získali podporu, odhadují, že k jejich realizaci přispějí kromě poskytnutých nadačních darů téměř 15 400 hodinami dobrovolnické pomoci. I když za ni nedostávají žádnou finanční odměnu, lze ji ohodnotit částkou přibližně 2 milióny korun. V porovnání s předcházejícím rokem jde o nárůst ve výši téměř 3 000 hodin, a to při srovnatelném počtu projektů.

„Od roku 2008 jsme podpořili našimi MiNiGRANTY celkem 589 projektů prospívajících prostředí a komunitě částkou přesahující 15 miliónů korun. Všechny tyto projekty naplňují zásadní podmínku pro udělení MiNiGRANTU. Jako dobrovolníci se na nich ve svém volném čase podílejí zaměstnanci skupiny Veolia Environnement,“ uvedl Honza Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia.

Převzato: www.prazskypatriot.cz, www.vodarenstvi.cz, www.nase-voda.cz