ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAVIDEO: MiNiGRANTY pomáhají - Letohrádek Vendula

VIDEO: MiNiGRANTY pomáhají - Letohrádek Vendula

MiNiGRANTY® VEOLIA | Video

29. prosince 2015
Nadační fond Veolia vás zve ke zhlédnutí druhého dílu ze série letošních videodokumentů, které vám přiblíží náš úspěšný program MiNiGRANTY® VEOLIA.

 

 

 

Tentokrát se s námi můžete podívat do Letohrádku Vendula v Horním Bezděkově u Unhoště na Kladensku, který skladbou svých sociálních služeb vytváří podmínky pro zlepšení kvality života lidí s postižením a jejich rodin, pomáhá udržovat některá tradiční řemesla a obohacuje komunitní život.

Hlavní myšlenkou Letohrádku je:

· zvednout se na vlastní nohy a hlavně se tam udržet, a to hlavně manufakturou,

· být živou záchranou tradičních řemesel,

· ba co víc, aby tradiční řemesla udrželi naši “miláčci”,

· dát možnost těm, které ostatní nedokázali zaškatulkovat a hlavně těm, kterým nikdo    nechtěl dát šanci (jak uvidíte, jde to i jinak než na nás zapomenout v ústavech),

· a hlavně neškemrat o peníze, když si je můžeme vydělat prací.

Paní Lenka Rydlová, DiS., účetní referent, Středočeské vodárny, a.s., t.č. na mateřské dovolené, získala pro Letohrádek Vendula finanční podporu v letech 2009 -2015 v rámci programu MiNiGRANT celkem pětkrát

Letohádku pomáhá řada právnických a fyzických osob. Dlouhodobě k nim patří i Nadační fond Veolia (MiNiGRANTY® VEOLIA, objednávky vánočního cukroví pro zaměstnance společnosti) a Středočeské vodárny, a. s. (akce firemního dobrovolnictví zaměstnanců SVAS – např. natírání oken).