ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAMají handicap, ale jsou zruční, své výrobky prodávají v kiosku

Mají handicap, ale jsou zruční, své výrobky prodávají v kiosku

MiNiGRANTY® VEOLIA

29. května 2013

Příbram – Lidé s handicapem v příbramské Alce nemusejí být v ústraní. Ti šikovní a zruční teď mají šanci pracovat, setkávat se se zákazníky a zároveň vydělat nějakou korunu. K tomu jim slouží stará, zrekonstruovaná vrátnice v areálu příbramské nemocnice na Zdaboři, kde prodávají tři dny v týdnu utopence, nakládaný hermelín, ale i drobné ručně vyrobené dárky.

Když Alka vznikala, jejím hlavním cílem bylo otevření denního stacionáře pro lidi od 15 let. „Ovšem do stacionáře docházejí i velice šikovní klienti, kteří jsou schopni se 
v budoucnu pracovně uplatnit. Již dva roky zaměstnáváme klienta, který nám pomáhá s administrativní prací, letos zaměstnáme dalšího, který končí výuku v praktické škole," říká ředitelka Alky Šárka Hájková. Na rekonstrukci vrátnice Alce přispěl nadační fond Veolia částkou 48 tisíc korun.

Nácvikový kiosek pro handicapované bude umožňovat klientům učit se pracovním návykům, zaměřovat se na přípravu možného budoucího pracovního uplatnění a začleňovat klienty do přirozeného sociálního prostředí. Tato služba se jmenuje Sociální rehabilitace pracovní a je financovaná z Evropských fondů v rámci Základní síť sociálních služeb ve Středočeském kraji.

V kiosku lze zakoupit kromě pochutin také pletené košíčky, keramiku, plstěné přívěsky a náušnice, a to každý týden v pondělí a pátek od 8.30 do 11.30 hodin a ve středu od 12 do 15.30 hodin.

Převzato: http://pribramsky.denik.cz