ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIALetos rozdáno 2,5 milionu na pomoc neziskovkám!

Letos rozdáno 2,5 milionu na pomoc neziskovkám!

MiNiGRANTY® VEOLIA | Video | Tiskové zprávy | Novinky | Archiv článků

3. června 2020

Nadační fond Veolia vyhlásil výsledky letošního kola programu MiNiGRANTY. Vzhledem k současné situaci se skupina Veolia rozhodla výzvu upravit a vybrat ve zkráceném čase organizace, které významně zasáhla jarní vládní nařízení. Podporu získalo celkem 66 projektů, mezi které Nadační fond Veolia rozdělí 2 516 960 Kč.

MiNiGRANTY patří k ústředním programům Nadačního fondu Veolia. Každý zaměstnanec skrze něj může získat až 50 tisíc korun na veřejně prospěšný projekt, na kterém se sám jako dobrovolník podílí. Od roku 2008 bylo takto podpořeno téměř 1 500 projektů částkou 39,5 milionu korun.

„Vzhledem k situaci jsme se rozhodli podmínky programu trochu uvolnit. Podpořené organizace mohou letošní příspěvek využít i neprojektově, tedy na úhradu nákladů potřebných pro udržení chodu organizace. Chceme v nejistých časech podpořit projekty, na kterých našim zaměstnancům záleží,“ vysvětluje Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia.

K podpoře bylo vybráno celkem 66 ze 71 přijatých žádostí. Podívejte se na letošní oceněné. Většina z nich (31) je zaměřená na pomoc znevýhodněným skupinám či na volnočasové aktivity dětí (22), 9 podpořených projektů pak pracuje na zlepšení komunity a prostředí a 4 projekty se soustředí na životní prostředí.

Nad rámec výzvy se ještě Nadační fond Veolia rozhodl v červnu uspořádat oblíbenou každoroční soutěž na Facebooku, ve které měla veřejnost možnost hlasovat, která z již podpořených organizací získá bonusovou podporu navíc. Letos účastníci soutěže podpořili organizace rekordním počtem hlasů - celkem jich bylo 1523. Hlavní cenu 30 000 Kč získal s neuvěřitelnými 589 hlasy Mobilní hospic Strom života z Nového Jičína, druhé bylo co do počtu hlasů Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. z Chodova, okres Sokolov, které si odnese bonus 20 000 Kč, a třetí místo s cenou 10 000 Kč obsadila pražská organizace Okamžik, z.ú..

2 (1)