ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAKam směřovat pomoc navrhují zaměstnanci

Kam směřovat pomoc navrhují zaměstnanci

MiNiGRANTY® VEOLIA

4. července 2014
Hlavní program Nadačního fondu Veolia MiNiGRANTY® podporuje zaměstnance skupiny uvedené společnosti ... Vendula si velice váží finanční pomoci Nadačního fondu Veolia, z jehož pomocí jsme loni mohli zakoupit a tím dovybavit ... projektů přihlásili zaměstnanci všech společností skupiny Veolia Voda ČR do výběrového řízení o Minigranty. Bylo podpořeno ... 

Hlavní program Nadačního fondu Veolia MiNiGRANTY® podporuje zaměstnance skupiny uvedené společnosti v péči o regiony, rozvoj komunitního života a kvality prostředí už sedm let. Od roku 2008 bylo tímto způsobem podpořeno celkem 736 projektů částkou téměř 19 milionů korun.

Letos už získalo MiNiGRANT® 148 regionálních projektů, mezi něž bude rozděleno 3,64 milionu korun. Zaměstnanci, kteří pro ně získali podporu, přispějí kromě poskytnutých nadačních darů desítky tisíc hodin dobrovolnické pomoci.
Například Letohrádek Vendula v Horním Bezděkově získal Minigrant za projekt Šťastné kilometry v roce 2010. Jednalo se o jednorázovou finanční podporu 50 tisíc Kč, za kterou mohl koupit nové pneumatiky a tím zajistit bezpečnější provoz mikrobusů, kterými jsou každý den sváženi handicapovaní klienti do denního stacionáře s chráněnou dílnou. Auta jsou využívána k poskytnutí i dalších sociálních služeb.

Letohrádek Vendula provozuje i týdenní stacionář, krizové centrum a chráněné bydlení. Další a neodmyslitelnou částí práce s klientem je mu pomoci při cestě k lékaři a vyřízení úředních záležitostí. I v těchto případech jsou využívána speciálně upravená auta.
„Letohrádek Vendula si velice váží finanční pomoci Nadačního fondu Veolia, z jehož pomocí jsme loni mohli zakoupit a tím dovybavit týdenní stacionář poloprofesionální pračkou,“ je uvedeno ve vyjádření ředitele Letohrádku Vojtěcha Groulíka
Více než 150 projektů přihlásili zaměstnanci všech společností skupiny Veolia Voda ČR do výběrového řízení o Minigranty. Bylo podpořeno 82 z nich v částce přesahující dva miliony Kč.

Projekt Letohrádku Vendula byl doporučen Lenkou Kočkovou, účetní referentkou, projekt Českého svazu ochránců přírody předložil Tomáš Hloušek, technolog pitných a odpadních vod, projekt Mateřského centra Permoníček doporučoval. David Kodym, provozní ředitel a propagaci tréninkového areálu podporoval Pavel Pobříslo, manažer provozu kanalizace Kladno. 

Lenka Kozlová, mluvčí SVAS