ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAKam patří děti? Přeci domů.

Kam patří děti? Přeci domů.

MiNiGRANTY® VEOLIA

6. září 2017

Děti patří domů - značka spolehlivosti.

Poprvé jsme se s neziskovkou Děti patří domů, z. s., jejímž cílem je podporovat a rozvíjet náhradní rodinnou péči a hostitelskou péči v České republice, a tím naplnit právo a potřebu dětí žít v rodině u „svých lidí", setkali v programu MiNiGRANTY v roce 2011. Tehdy využila příležitost získat finanční podporu pro své dobrovolnické aktivity naše kolegyně z Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., paní Pavla Bažantová. MiNiGRANT získala nejen v roce 2011, ale i ve všech následujících, a získala tak pro Děti patří domů celkem krásných 260 tisíc korun

MiNiGRANT 50 tisíc korun z roku 2016 podpořil projekt "Učíme pomáhat, respitní tým Děti patří domů předává zkušenosti dál", v jehož rámci vznikly vzdělávací materiály pro zájemce z dalších organizací a byl zorganizován kurz pro respitní pracovníky. Spolek tímto zúročil svou letitou praxi a zkušenosti s poskytováním respitních služeb a posloužil jako příklad dobré praxe. Díky těmto aktivitám se noví lidé, kteří se rozhodli pracovat s rodinami nebo jako respitní pracovníci, nemusí učit metodou pokus - omyl, ale získali konkrétní informace, co je pro děti v pěstounské péči typické, jaké chování mohou očekávat, jak předcházet krizovým situacím, případně, jak je řešit. 

Pavla Bažantová se o problematiku náhradní rodinné péče zajímá téměř 30 let a  zasazuje se o snižování počtu dětí v dětských domovech a kojeneckých ústavech. Na vytvoření metodiky se přímo podílela.  

 

2016_mini_pvk_bažantová_pavla (1)