ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAJe libo Hermelínek či Utopenec?

Je libo Hermelínek či Utopenec?

MiNiGRANTY® VEOLIA

24. května 2013

Nakládané Hermelíny dle vlastních receptur a nakládané Utopence začali od dnešního dne prodávat klienti Centra péče o handicapované ALKA. Kde? V prostorách staré vrátnice příbramského ZÚNZ na Zdaboři. 

V Nácvikovém kiosku klienti Centra péče o handicapované ALKA od dnešního dopoledne prodávají nakládané Hermelíny dle vlastních receptur a nakládané utopence. Ty vyrábí a dodávají Lahůdky Příbram. Ke koupi jsou v kiosku také výrobky, které klienti vyrábí v rámci denního stacionáře a při odlehčovacích službách. Jedná se o pletené košíčky, keramiku, plstěné přívěsky a náušnice. To vše si může veřejnost koupit každý týden v pondělí a pátek od 8:30 – 11:30 hodin a ve středu od 12:00 – 15:30 hodin.

„Když jsme zakládali ALKU, hlavním cílem bylo otevření denního stacionáře pro handicapované lidi od 15 let výše. Ovšem do stacionáře docházejí i velice šikovní klienti, kteří jsou schopni se v budoucnu pracovně uplatnit. Již dva roky zaměstnáváme klienta, který nám pomáhá s administrativní prací, letos zaměstnáme dalšího, který končí výuku v praktické škole,“ říká ředitelka Šárka Hájková a dodává: „Díky Oblastní nemocnici Příbram, v jejíchž prostorách jsme kiosek zrekonstruovali, a díky Nadačnímu fondu Veolia, který nám na rekonstrukci daroval 48 000 Kč, můžeme klienty učit pracovním návykům, umožnit jim setkávat se s veřejností.“

„Společnost ALKA jsme podpořili díky naší kolegyni Ing. Jitce Bulinové, která pracuje pro skupinu Veolia Voda v Příbrami a nácvikový kiosek nám doporučila k podpoře. Hlavní nadační program MiNiGRANTY je postaven právě na tom, že o firemní filantropii u nás spolurozhodují lidé, kteří v regionech pracují, žijí a tudíž nejlépe vědí, kde je naší pomoci nejvíce potřeba,“ řekl ředitel Nadačního fondu Veolia Honza Dolínek.

Nácvikový kiosek pro handicapované, který ALKA, o.p.s. zrekonstruovala z tzv. staré vrátnice ve II. areálu Oblastní nemocnice Příbram a.s., bude umožňovat klientům učit se pracovním návykům, zaměřovat se na přípravu možného budoucího pracovního uplatnění a začleňovat klienty do přirozeného sociálního prostředí. Tato služba se jmenuje Sociální rehabilitace pracovní a je financovaná z Evropských fondů v rámci „Základní síť sociálních služeb ve Středočeském kraji“.

Převzato: www.pribramsko.eu