ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAVIDEO: Běhání pro děti a s dětmi, které samy běhat nemohou

VIDEO: Běhání pro děti a s dětmi, které samy běhat nemohou

MiNiGRANTY® VEOLIA | Video | Archiv článků

11. dubna 2018

V sobotu 7. dubna jsme se zúčastnili pražského půlmaratonu. Neběželi jsme, ale dokumentovali jsme s kamerou projekt Running With Those That Can´t (RWTTC) / (Běháme s těmi, kteří sami nemohou), který podporujeme z programu MiNiGRANTY.

A důvod? Jan Lochman, zaměstnanec Pražských vodovodů a kanalizací, je nadšeným běžcem a zároveň dobrovolníkem stejnojmenné dobrovolnické charitativní organizace, která projekt realizuje.

Pro ni získal již 2 krát MiNiGRANT. RWTTC zajišťuje prostřednictvím svých sportovních aktivit finanční prostředky na speciální sportovní vozíky pro děti se svalovou dystrofií. Tentokrát výjimečně neběžel, ale pomáhal nám při natáčení.

Díky němu jsme mohli hovořit se všemi klíčovými aktéry RWTTC, na trase závodu zachytit i běžce RWTTC a být i u následného slavnostního předání terénních vozíků rodinám za účasti rektora Karlovy univerzity profesora Tomáše Zimy. Projekt RWTTC inicioval americký student 3. lékařské fakulty UK před devíti lety. Štafetu od něj převzali a v projektu úspěšně pokračují i současní studenti této fakulty. Podívejte se, jak to vypadalo na startu a při závodě.