ÚvodPodporujemeSbírka oblečení

Sbírka oblečení

Podporujeme

12. listopadu 2019

V letošním roce jsme navázali na předchozí úspěšnou spolupráci s organizací MOMENT charity shops, která vrací věci do oběhu, prodává je a výtěžek putuje potřebným.

Pročistit svůj šatník a zároveň podpořit dobrou věc, to byla myšlenka listopadové firemní sbírky oblečení pro ekologický a společensky prospěšný projekt MOMENT charity shops , které se zúčastnila řada našich kolegů a kolegyň z ředitelství Veolia Energie v Ostravě a z Regionu Severní Moravy a Slezska.

Dohromady se podařilo nasbírat celkem 50 pytlů oblečení, kabelek, bot, dále to byly sportovní potřeby (boby, lyžařské a snowboardové boty, badmintonové rakety, odrážedla), hry, hračky, bižuterie, nádobí, kuchyňské potřeby a dokonce i televizor s DVD přehrávačem.

Naši zaměstnanci organizaci Moment věnovali věci, které již nepotřebují, okoukaly se jim nebo z nich vyrostli. V centrálním skladu je organizace přetřídí na ty, které prodá ve svých kamenných obchodech či na dobročinných bazarech, a na již neprodejné, které posílá odborné firmě k ekologické recyklaci.

Výtěžek z prodeje putuje na podporu Denního stacionáře ŽebříkMobilního hospicu Ondrášek či projektů určených na pomoc Africe Kola pro Afriku a Save Elephants. Nově směřuje pomoc i do nadačního fondu CCBC (Czech Coalition for Biodiversity Conservation) působícího na poli ochrany biodiverzity a rozvojové pomoci a Lesního klubu Bezinka, podpořeného i rámci našeho nadačního programu STARTér, Věř si a podnikej!

20191111_131451

20191111_130857

20191111_130330