ÚvodPodporujemeNový život pro staré šaty

Nový život pro staré šaty

Podporujeme | Archiv článků

4. července 2018

Společensky prospěšný a ekologický projekt FOREWEAR jsme letos podpořili potřetí a nechali si vyrobit nové unikátní recyklované reklamní předměty.

I tento rok měli zaměstnanci Veolie možnost „provětrat“ své šatníky a zároveň přispět na dobrou věc. Během jarní dobročinné sbírky oblečení zaměstnanců se shromáždilo několik desítek pytlů oblečení, z nichž byla část využita na charitu či pro lidi v nouzi a z nenositelných kousků pak vznikly ve spolupráci s projektem FOREWEAR v chráněných dílnách recyklované reklamní předměty. Nadační fond Veolia tak získal krásné a praktické kapsy (etue) na doklady, kosmetiku nebo různé drobnosti, kterými potěší své zaměstnance i partnery.

Jak to ve FOREWEAR funguje? Vybrané staré a nepotřebné oblečení se roztřídí na nositelné pěkné kousky, které se prodávají v charitativním second-handu Koloběh, obchůdku neziskové organizace Borůvka Praha o.p.s. pomáhající lidem s tělesným postižením při integraci do společnosti. Poškozené kusy směřují do speciální recyklační jednotky, která je přetvoří do netkané recyklované textilie. V dalším kroku je tento materiál potištěn originální grafikou a švadlenky v chráněné dílně Fokus Vysočina v Chotěboři z něj ušijí výrobky FOREWEAR, jako například obaly na tablety, telefony a notebooky, zápisníky či cestovní kapsy.

Ojedinělý projekt spustila v roce 2013 Markéta Borecká a tato koncepce se stala velkým příkladem pro cirkulární ekonomiku. Do dnešního dne FOREWEAR zrecykloval přes 30 tisíc kg oděvů, dává práci 3-4 švadlenám a vytvořil kolem 10 000 nových a originálních designových produktů

Výrobky si můžete prohlédnout a zakoupit na e-shopu http://forewear.cz/eshop/.

20180617_FOREWEAR_Veolia_etue_produktove_0220180617_FOREWEAR_Veolia_etue_produktove_1020180617_FOREWEAR_Veolia_etue_produktove_02b