ÚvodPodporujemeNový život pro staré šaty - již počtvrté s FOREWEAR!

Nový život pro staré šaty - již počtvrté s FOREWEAR!

Podporujeme | Archiv článků

11. dubna 2019
I letos jsme navázali na předchozí úspěšné ročníky spolupráce s projektem FOREWEAR, který podporuje potřebné a dává práci mnoha znevýhodněným spoluobčanům.
Pročistit svůj šatník a zároveň podpořit dobrou věc, to byla myšlenka za březnovou firemní sbírkou oblečení pro ekologický a společensky prospěšný projekt FOREWEAR, které se zúčastnila řada našich kolegů a kolegyň z centrály Veolia. Dohromady jsme v Praze sesbírali 43 pytlů oblečení, obuvi a módních doplňků, které čeká druhý (a rozhodně ne nezajímavý!) život. 
 
Pěkné kousky se prodají v charitativním obchůdku Koloběh (spadajícím pod Borůvka Praha o.p.s.) a podpoří tím pracovní místo pro zaměstnankyně se zdravotním handicapem. To, co nevyužijí v Koloběhu, putuje dále k těm, kteří to potřebují, třeba do azylových domů, nebo je to přidáno do procesu recyklace. Z nevyužitých kousků a dalšího zbytkového textilu vznikne netkaná recyklovaná textilie, ze které šikovné švadlenky v chráněné dílně Fokus Vysočina v Chotěboři ušijí výrobky FOREWEAR - barevné obaly na knihy, telefony a tablety, kapsičky na doklady a kosmetiku či tašky na dokumenty.
 
Pár čerstvých novinek z recyklované výroby, jako třeba dárkové tašky na víno a organizéry, si mohli naši kolegové a kolegyně prohlédnout v březnu při prezentaci projektu s představitelkami FOREWEAR a Borůvka Praha. Někteří z nás neodolali a už mají doma zápisník s pestrobarevným obalem nebo originální pouzdro na smartphone. 
 
Výrobky jsou k prohlédnutí a zakoupení na https://www.forewear.cz/shop/
 
FOREWEARFOREWEARIMG_4116b-jiný-formátIMG_4140b---jiný-formátIMG_0053b