ÚvodPodporujemeDobrovolníci z Veolie uklízeli kolem vody

Dobrovolníci z Veolie uklízeli kolem vody

Podporujeme | Archiv článků

8. dubna 2019

Nadační fond Veolia se jako generální partner akce Ukliďme svět, ukliďme Česko opět zapojil do celorepublikového jarního úklidu.

V pátek 5. dubna prošli kolegové z pražských firem skupiny Veolia kus Botičského potoka a koryto osvobodili od množství nepořádku. Posbírali asi 20 obrovských pytlů odpadků, pneumatiku, rošt postele a k tomu pár skutečných kuriozit jako např. klíčky od vozu značky Porsche!

Ve stejný den uklízeli i ostravští kolegové z Veolia Energie ČR. Za krásného počasí se jim podařilo vyčistit od odpadků část cyklostezky podél řeky Ostravice v Ostravě – Kunčicích. Nasbírali přes 50 pytlů odpadků, především plastových lahví a skla, ale mezi odhozenými věcmi se našly i pneumatiky, boty, autopříslušenství, dětský kočárek či různá DVD.

Dobrovolníci nezaháleli ani v Prostějově. Kolegové z pobočky Moravské vodárenské se hned po ránu pustili do úklidu břehů řeky Hloučely od Vrahovic po Močidýlka. Později se přesunuli na cestu podél zdi bývalého Agrostroje, která působila spíše jako smetiště. Nejinak tomu bylo v prostoru mezi železnicí a novým parčíkem na Močidýlkách. Díky úklidu v těchto zanedbaných lokalitách nasbírali úplně největší množství odpadků.

Všech tří firemních úklidů se zúčastnilo celkem 54 dobrovolníků, kteří sesbírali odhadem více než 2 tuny odpadků. Pohled na čistá koryta vodních toků, jejich okolí a další uklizená místa byl pak tou nejkrásnější odměnou.

O víkendu 6. dubna probíhal oficiální jarní úklidový den kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko. K této celorepublikové akci je možno se připojit během celého roku, více informací na www.uklidmecesko.cz.