ÚvodPodporujemeDobrovolníci kampaně Ukliďme svět! nejen uklízeli, ale také soutěžili.

Dobrovolníci kampaně Ukliďme svět! nejen uklízeli, ale také soutěžili.

Podporujeme

8. ledna 2016
 
Vítězové soutěže o titul „Kraj, který prokoukl“
fotografické soutěže o nejlepší momentku a kuriozitu,
 převzali 17. prosince své ceny v kavárně Café by Veolia.

 

 

Mezinárodní kampaň Ukliďme svět! Clean Up the World! organizoval v loňském roce Český svaz ochránců přírody v České republice už po dvacáté třetí a již osmým rokem za podpory Nadačního fondu Veolia coby  generálního partnera akce.

V roce 2015 se akce účastnilo více než 21 tisíc dobrovolníků při 360 úklidech pořádaných na území celé České republiky, při kterých se zlikvidovalo 356 tun odpadu.

Vítězným krajem soutěže „Kraj, který nejvíce prokoukl“ o nejvyšší počet zorganizovaných úklidů se stal s počtem 95 realizovaných úklidů Středočeský kraj, který tak obhájil své vítězství v roce 2014.  Těmi nejlepšími v kraji byly Region Pošembeří se 30 zorganizovanými úklidy a téměř 1 200 dobrovolníky, Ekocentrum Říčany, které dokázalo při 20 akcích zapojit více než 2 800 lidí a MAS Podlipansko se 14 úklidy a více než 400 dobrovolníky. Zástupci těchto organizací si převzali cenu ve formě finanční odměny. Všichni organizátoři z vítězného kraje obdrží čestné uznání.

2_21_

Odměněni byli i vítězové fotografická soutěže, kteří soutěžili ve dvou kategoriích:

V kategorii Momentka - nejlépe zachycená situace při úklidu, a v kategorii Kuriozita – fotografie nejzajímavější či nejpřekvapivější věci, která byla při úklidu nalezena.

 

Nadační fond Veolia je generálním partnerem  mezinárodní kampaně Ukliďme svět! Clean Up the World! od roku 2008.

Finanční prostředky Nadačního fondu Veolia jsou využívány ke koordinaci kampaně a na zajištění materiální podpory pořadatelům akcí (pytle, rukavice).

Závěrečná zpráva k projektu Ukliďme svět! 2015