ÚvodPodporujemeDámská jízda v Hostivaři

Dámská jízda v Hostivaři

Podporujeme

23. září 2016

Jak jsme vás včera informovali, proběhla v okolí pražské Hostivařské přehrady firemní dobrovolnická úklidová akce na podporu mezinárodní kampaně Ukliďme svět, Ukliďme Česko, jejíž jsme od roku 2008 generální partner.

Známý Hostivařský lesopark tvoří v Praze společně s Hostivařskou přehradou důležitou oblast pro rekreaci obyvatel širokého okolí. A právě vysoká návštěvnost způsobuje parku problémy s rostoucím množstvím pohozených odpadků a nepořádkem. Proto se objevil v našem hledáčku, když jsme ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody, organizátory kampaně v ČR, hledali lokalitu vhodnou pro úklidovou akci.

Dobrovolnický tým byl tentokrát ryze ženský. Čtrnáct zaměstnankyň z Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., centrály Veolia Česká republika, a. s. a firemního Institutu environmentálních služeb, a.s. spolu se zástupkyní ČSOP, se v půl desáté potkaly u první retenční nádrže v Hostivařském lesoparku a pustily se do úklidu.

Za tři hodiny práce naplnily odpadky 21 pytlů a vytvořily několik hromad objemného nepořádku, který se pro svůj rozměr do pytlů nevešel. Odhadem sesbíraly 500 kg odpadků, z čehož dobrou polovinu roztřídily.

Děkujeme všem účastnicím, které si udělaly čas, nerozpakovaly se sbírat odpadky po druhých a přispěly tak k ochraně životního prostředí !!!

Dámská jízda v Hostivaři ve fotografiích.

IMG_1545