ÚvodPodporujemeČesko uklízeli dobrovolníci Clean Up the World!

Česko uklízeli dobrovolníci Clean Up the World!

Podporujeme

27. května 2016

Také vás popouzí pohozené odpadky v přírodě, které potkáváte na svých cestách? Vadí vám všechny ty pohozené lahve, papíry, konzervy, staré elektrospotřebiče? A co černé skládky? Cítíte znechucení nad odpadem naházeným do řek a rybníků?
Jestli ano, a navíc nemáte-li nic proti tomu uklízet po druhých, zapojte se do kampaně Clean Up the World !!!

Clean Up the World je od roku 1993 inspirací a příležitostí pro lidi z celého světa, aby uklidili a pečovali o životní prostředí. Skupiny dobrovolníků organizují dvakrát do roka, na jaře a na podzim, úklidy svého okolí, parků, cest, břehů řek a potoků, chráněných území a likvidují černé skládky. Kampaně se ročně účastní na 35 milionů dobrovolníků ve sto třiceti státech světa.


Smyslem akce není pouze uklízet, ale také přimět veřejnost, průmyslové podniky i vlády ke zvýšení zájmu o stav a ochranu životního prostředí, ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy, firmy, státní správu i jednotlivce a přivést je k aktivnímu postoji.


Záštitu nad kampaní převzal United Nations Environment Programme – Program OSN pro životní prostředí, UNEP.


Koordinátorem kampaně Clean Up the World je v České republice občanské sdružení Český svaz ochránců přírody (ČSOP), které za podpory Nadačního fondu Veolia, generálního partnera, organizuje uklízecí akce. Nadační fond Veolia finančně podporuje hlavně koordinaci a materiální zajištění kampaně (pytle, rukavice).

DSC_0059


Od letošního roku spojil ČSOP síly se Spolkem Ekosmák, organizátorem akce Ukliďme Česko, a vznikla tak společná úklidová akce Ukliďme svět, ukliďme Česko!, během které se za 9 týdnů, kdy byla vyhlášena zapojilo do 1 851 úklidů na 78 tisíc dobrovolníků, z toho 49 tisíc dětí (více než 60% všech účastníků). Uklizeno bylo 1760 tun odpadu, vytříděno 528 tun (30%). V průměru každý dobrovolník pomohl přírodě tím, že sesbíral 22,5 kg odpadu.

Jestli vám není stav přírody lhostejný, zapojte se do kampaně Ukliďme svět! i vy.
Můžete se přihlásit jako jednotlivci, zájmové skupiny, nebo zaměstnanci firem a uklidit svět. Třeba tak jako zaměstnanci skupiny Veolia Česká republika v rámci firemního dobrovolnictví.