ÚvodO násNovinkyVýroční zpráva Nadačního fondu Veolia oceněna v žebříčku sdružení CZECH TOP 100

Výroční zpráva Nadačního fondu Veolia oceněna v žebříčku sdružení CZECH TOP 100

Novinky | Tiskové zprávy | Archiv článků

30. listopadu 2019

Ve středu 27. listopadu 2019 v Art Nouveau Hall - sále Amerického baru a Plzeňské restaurace pražského Obecního domu proběhlo slavnostní vyhlášení letošního žebříčku firemní komunikace. Předmětem byly výroční zprávy a firemní časopisy. Nadační fond Veolia získal za svou výroční zprávu zvláštní ocenění pro neziskový sektor.

V kategorii firemních výročních zpráv první místo obhájila Skupina ČEZ. Na dalších pozicích se umístily společnosti CTP Invest a Dopravní podnik hlavního města Prahy. Hodnocení odborné poroty i letos doplnily zvláštní ceny. Zvláštní cenu pro neziskový sektor uděluje spol. TPA Audit již dlouhodobě a oceňuje jí významné počiny v oblasti neziskového sektoru, který musí při zpracování výročních zpráv vycházet z výrazně omezených finančních zdrojů. Letos toto ocenění získala právě výroční zpráva Nadačního fondu Veolia.

Kromě tradičního hodnocení nejlepších výročních zpráv a firemních časopisů bylo již po čtvrté zveřejněno vyhodnocení projektu Česká značka, který se opírá o názory veřejnosti. Jako značka, která v posledních 12 měsících nejvíce zaujala, byla vyhodnocena Škoda Auto, vítězství v kategorii "Tradiční česká značka" získala společnost Baťa a kategorii "Značka, na kterou jsou Češi nejvíce hrdí" vyhrála Tatra Trucks. Další hodnocenou oblastí byly firemní časopisy – jak ty vydávané pro zaměstnance, tak časopisy pro zákazníky.

Podrobné výsledky žebříčku

Sdružení CZECH TOP 100 vzniklo v roce 1994 s hlavním cílem pravidelně sestavovat a zveřejňovat seznam nejvýznamnějších společností v České republice a na základě porovnávání vybraných ekonomických ukazatelů je seřadit do uceleného žebříčku. V současné době vyhlašuje každoročně celou řadu žebříčků – např. 100 nejvýznamnějších firem ČR, 100 obdivovaných firem ČR apod. Dále organizuje doprovodné programy, konference a odborná diskusní fóra.

 

VZ_NF_2018_final