ÚvodO násNovinkySbírka oblečení pro FOREWEAR

Sbírka oblečení pro FOREWEAR

Novinky

3. dubna 2015
Nadační fond v březnu zorganizoval pětidenní dobročinnou sbírku oblečení zaměstnanců Veolia, aby podpořil společensky prospěšný a ekologický projekt FOREWEAR, jehož cílem je chránit přírodu a dávat práci znevýhodněným lidem.

 

Projekt FOREWEAR, výherce mezinárodní soutěže Social Impact Award 2013, přišel s originálním nápadem jak smysluplně zužitkovat staré nepotřebné oblečení a z recyklovaného materiálu vyrobit v chráněných dílnách krásné i praktické funkčně-designové výrobky (obaly na mobily, tablety, zápisníky, atd.).

FOREWEAR pořádá sbírky oblečení především ve firmách, kterým své výrobky zároveň nabízí, a to s personalizovaným potiskem na míru dle firemních barev a motivů.

Celý proces začíná sbírkou oblečení, kterou organizuje firma.  Vybrané oblečení se roztřídí na nositelné pěkné kousky, které se prodávají v charitativním obchůdku Koloběh (obchůdek Borůvka Praha o.p.s.).  Výtěžek z prodeje je určen k podpoře pracovních míst v obchůdku a tréninkového pracoviště klientů Jedličkova ústavu, např. Ta Kavárna na Vyšehradě. Oblečení, které se neprodá, využívají sestry boromejky a Azylový dům Sv. Terezie.

Ze zbylé části nenositelného oblečení zprocesováním na vlákna vznikne netkaná recyklovaná textilie, ze které švadlenky v chráněné dílně Fokus Vysočina v Chotěboři ušijí výrobky FOREWEAR.

Všechno vybrané oblečení se zužitkuje a použije na dobrou věc. FOREWEAR díky této recyklaci chrání přírodu a pomáhá potřebným.

Nadační fond se s radostí připojil k těm, které tento společensky prospěšný projekt zaujal a podpořili jej. Zaměstnanci Veolia k tomuto účelu darovali celkem pět pytlů oblečení.

„Oceňuji propracovanost a myšlenku tohoto projektu a zároveň jsem překvapena, jaké krásné výrobky mohou vzniknout ze starého oblečení,“ komentuje projekt zaměstnankyně Veolia, která se sbírky zúčastnila.

Výrobky si můžete prohlédnout a zakoupit na e-shopu http://forewear.cz/eshop/