ÚvodO násNovinkyPřečtěte si výroční zprávu NF Veolia za rok 2019

Přečtěte si výroční zprávu NF Veolia za rok 2019

Novinky | Archiv článků

30. července 2020

Nadační fond společnosti Veolia přichystal svou výroční zprávu za rok 2019. Shrnuje v ní úspěšný rok plný nových aktivit i pokračování tradičních programů. Na širokou škálu dobročinných aktivit loni z Veolia zamířilo celkem 12,4 milionů korun, od počátku fungování nadačního fondu to pak je celých 212 milionů korun.

Výročí 20 let oslavil nejstarší grantový program STARTér, Věř si a podnikej! Program podporuje malé podnikatele v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, které historicky bojují s vysokou nezaměstnaností. Za dobu 20 let jsme v programu STARTér podpořili vznik 2 392 pracovních míst, z toho 355 míst pro zdravotně postižené zaměstnance. Na přímých finančních darech jsme v rámci tohoto programu mezi projekty rozdělili téměř 112 milionů korun.

Za uplynulý rok se také povedlo etablovat nový projekt Vraťme vodu přírodě, který se soustředí na aktuální palčivý problém sucha v české krajině. Ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody vykupujeme, obnovujeme a dále chráníme mokřadní oblasti, jež jsou pro zadržení vody v půdě klíčové. Za darovaných 642 tisíc korun od listopadu 2018 se podařilo vykoupit cennou přírodní lokalitu Chválovna u Vimperka na Šumavě a několik pozemků v oblasti tzv. Sedmihorských mokřadů na okraji Českého ráje.

Přes 900 tisíc Kč na obnovu vodních zdrojů v Etiopii

V roce 2019 jsme spustili 10. ročník projektu Voda pro Afriku, který realizujeme ve spolupráci s přední českou neziskovou organizací Člověk v tísni. Hlavní myšlenkou projektu je pomáhat zajistit přístup k základním životním zdrojům, jakým je voda v africké Etiopii, kde je to velký problém. V lednu roku 2020 jsme zástupcům Člověka v tísni předali šek na více než 924 tisíc korun.

Děkujeme všem, kteří v uplynulém roce přispěli na některý z našich projektů přímým darem či nákupem výrobku v nadačním e-shopu

Podrobnosti o činnosti nadačního fondu v roce 2019 se dozvíte v čerstvě vydané výroční zprávě