ÚvodO násNovinkyKde jsme pomohli v rámci posledního ročníku programu Voda pro Afriku?

Kde jsme pomohli v rámci posledního ročníku programu Voda pro Afriku?

Novinky | Voda pro Afriku

10. ledna 2022

Nadační fond Veolia přispěl v loňském roce částkou 574 901 Kč na výstavbu vodovodní sítě a sanitárního vybavení ve 2 zdravotnických zařízeních v okrese Hawassa Zuriya, zóna Sidama v jižní Etiopii. To vše v posledním ročníku projektu Voda pro Afriku, který NF Veolia realizoval od roku 2010 ve spolupráci s organizací Člověk v tísni.

Cílem projektu bylo přispět ke zlepšení zdraví v cílových komunitách žijících v oblasti Hawassa Zuriya, jež se potýkají s infekčními onemocněními a podvýživou způsobenou především nestabilní dodávkou nezávadné vody, nedostatečnou hygienou, sanitací a stravovacími návyky. Počet obyvatel, kteří mají nově přístup k permanentním zdrojům pitné vody, se odhaduje na 38 000.

Za 11 let konání programu Voda pro Afriku jsme na vodní projekty Člověka v tísni v Etiopii věnovali více než 7 milionů korun.

Více informací o tom, kde jsme za dobu konání projektu pomohli.

Instalation of 2m3 water tank on existing stand at_Umbulo Tankaka Health Photo of construction of 2 m elevated masonry reservoir stand with Installation of existing 5m3 fibre glass water tank at Makabasa Health Center

The Newly constructed VIPL at Umbulu Tankaka Health Center