ÚvodO násNovinkyJak přišly na svět tyhle náušnice? To byste nevymysleli.

Jak přišly na svět tyhle náušnice? To byste nevymysleli.

Novinky | Vraťme vodu přírodě | Podporujeme | Archiv článků

19. listopadu 2021

Nadační fond Veolia podporuje příběhy. V programu MiNiGRANTY hrají hlavní roli příběhy zaměstnanců společností skupiny Veolia a jejich dobrovolnictví. A jak to souvisí s náušnicemi? Čtetě dál ...

Tento příběh začal právě žádostí o MiNiGRANT jednoho z našich kolegů z Pražských vodovodů a kanalizací. Žádal o nadační příspěvek pro organizaci H40 – kreativní inkubátor začínajících umělců a studentů, pro který ve svém volném čase jako dobrovolník dělá mentora. Nadační fond Veolia daroval organizaci 30.000 korun na specializovaný mentoring a produkci eventů. A následně se v tomhle inkubátoru vylíhla další spolupráce, tentokrát s propojenou organizací - ryze českým start-upem Plastenco, který využívá 100% recyklovaného plastu v designu a architektuře.

Skupina Veolia holduje stejně jako Plastenco cirkulární ekonomice, udržitelnosti a funkčnímu designu, který mění odpad v nové a krásné věci. Proto vznikla ze strany Veolie poptávka na návrh náušnic jako reklamního dárku i pro charitativní prodej. A vznikly náušnice, které možná právě držíte v ruce - malé pecky ve tvaru inverzního loga Veolia a visací náušnice ve tvaru křídel vážky jako symbol kampaně na podporu revitalizace mokřadů. A pokud je ještě nemáte v ruce nebo v uších a chtěli byste, k dostání jsou právě v našem nadačním e-shopu.

"Příběhy proměny jsou součástí filozofie Plastenco. Jsme rádi, že jsme mohli zažít tento příběh s firmou Veolia e jejím nadačním fondem. Zobrazit něco tak mystického, jako je vážka, bylo pro 3D tisk výzvou. Chtěli jsme zachovat její křehkost a zároveň ji zobrazit co nejvěrněji. Nakonec jsme navrhli ikonická křídla v modré a zelené barvě. Přetavili jsme recyklovaný plast ve šperk, který pomáhá. Děkujeme za příležitost a podporu!", dodává Jitka Hvězdová, zakladatelka Plastenco.

Program Vraťme vodu přírodě spojený s veřejnou sbírkou a charitativním prodejem dárkových předmětů, včetně těchto náušnic, je dalším velkým příběhem Nadačního fondu Veolia. Zaměřuje se na záchranu a obnovu našich mokřadů, ale to už je zase jiný příběh.

Velký kruh spolupráce, vzájemné prospěšnosti a pomoci přírodě se tak symbolicky uzavřel :-)

5C2007D1-8321-4F5B-9289-38E6EEC00EFEIMG_2619IMG_3091DAV09746DAV09736