ÚvodMédiaTiskové zprávySTARTér rozdal na podporu začínajících podnikatelů již více než 100 mil. Kč!

STARTér rozdal na podporu začínajících podnikatelů již více než 100 mil. Kč!

Tiskové zprávy | STARTér

28. června 2017

Nadační fond Veolia slaví v letošním roce krásné 15. narozeniny, program STARTér, Věř si a podnikej! podporující začínající podnikatele v Moravskoslezském a Olomouckém kraji však poskytuje pomoc ještě o tři roky déle.

Dne 27. června proběhlo v Ostravě další zasedání schvalovacího výboru, na kterém byla schválena finanční podpora v celkové výši 1 138 700 Kč, čímž byla překonána magická hranice 100 mil. Kč vyplacených v nadačních příspěvcích. Díky 17 nově schváleným projektům získá práci 28 osob, z toho 9 zdravotně znevýhodněných.

I červnové zasedání schvalovacího výboru se neslo především v duchu zvyšujícího se zájmu o soukromé předškolní vzdělávání a rozmachu řemesel. Podpořena byla nová pobočka Mrňouska ve Frýdku-Místku, Mikrojesle v Moravském Berouně či lesní školka a škola v Novém Malíně, respektive v Ostravici.
Dobrých řemeslníků není nikdy dost, a proto jsme velmi rádi, že jsme mohli podpořit začínající podnikatele v oblasti stavebnictví, obkladačství či podlahářství.

Podpora projektů zaměstnávajících zdravotně postižené spoluobčany patří mezi jednu z priorit programu STARTér. Obecně prospěšná společnost Handicap centrum škola života Frýdek-Místek se pohybuje v oblasti poskytování sociálních služeb již řadu let. I proto si mohla dovolit pustit se do krásného a velmi prospěšného projektu, v rámci kterého vznikne 8 nových pracovních míst pro zdravotně postižené spoluobčany. Věříme, že se jim bude ve výrobě drobných reklamních předmětů dařit a že příspěvek Nadačního fondu Veolia jim do nelehkých začátků podnikání pomůže.

košíky

Hrníček