S podporou Nadačního fondu Veolia vznikne 11 nových pracovních míst

Nadační fond Veolia podpoří 8 nových projektů, díky nimž získá práci 11 osob, z toho 2 zdravotně znevýhodněné. Mezi schválené projekty byla z programu STARTér, Věř si a podnikej! v úterý 27. září v Ostravě rozdělena částka 660 000 Kč.  

(27.září 2022)

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském, Olomouckém a nově i Středočeském kraji (mimo Prahu) v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a také společensky prospěšným projektům.

Nejinak tomu bylo i na zářijovém zasedání, které se neslo v duchu tradičních řemeslných profesí a alternativního vzdělávání. Kvalitní domácí koláče, cupcaky, zákusky či dorty si nově můžete objednat u paní Silvie Šrubařové z Bohučovic u Hradce nad Moravicí nebo paní Daniely Hejlek z Prostějova. Samozřejmostí je výběr surovin v nejlepší dostupné kvalitě, bez konzervantů, náhražek a polotovarů. Taky se vám již sbíhají sliny? Tak neváhejte a vyzkoušejte!

Kvalitní, a především originální textilní výrobky bude nově nabízet i paní Gabriela Dokoupilová, která si v Hrubčicích u Prostějova otevírá šicí dílnu. Zaměřovat se bude především na dětský sortiment ze softshellu (kalhoty, bundy, palčáky) či teplákoviny (tepláky, mikiny, čepice, sukně).

Pokud bydlíte na severu Moravy a přemýšlíte, kam dát své dítě do jesliček, školky či školy, můžeme vřele doporučit dvě soukromá zařízení. Obě byla v rámci programu STARTér, Věř si podnikej! podpořena již opakovaně. Jedná se o Lesní klub Jasněnka v Malenovicích a Montessori Základní školu Úsměv v Havířově. Využívání pedagogických přístupů respektujících osobnost dítěte, principů Montessori pedagogiky, návrat k tradicím, zdravý životní styl či budování vztahu dětí k přírodě jsou zde samozřejmostí.

Všem podpořeným přejeme, ať se jim daří nejen v podnikání!

Další novinky

Podporujeme Zlatý oříšek

Podporujeme Zlatý oříšek

Nadační fond Veolia a společnost Veolia ČR podpořily i letos 24. ročník soutěže Zlatý oříšek, který je projektem na vyhledávání a všestrannou podporu aktivních, nadaných a úspěšných děti.