ÚvodMédiaTiskové zprávyNF Veolia podpořil vybudování relaxačních zón v Oblastní nemocnici Příbram

NF Veolia podpořil vybudování relaxačních zón v Oblastní nemocnici Příbram

Tiskové zprávy | Stále s úsměvem

18. září 2020

V Oblastní nemocnici Příbram jsou již dvě relaxační zóny, sloužící pacientům jako místo odpočinku, setkávání s jejich návštěvami, nebo také pro rehabilitaci po operacích a při akutní léčbě. Obě zóny vznikly za významné podpory partnerů a dárců, mezi nimiž byl také Nadační fond Veolia. Druhou zónu otevřel ve středu 16. září 2020 ředitel příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada.

Slavnostní akce se konala za účasti starosty města Příbram, partnerů, pracovníků nemocnice a médií. První relaxační zóna slouží svému účelu již od minulého roku. Více informací v aktualitě Oblastní nemocnice Příbram: https://www.pribram.cz/clanek/nemocnice-otevira-druhou-relaxacni-zonu-pro-pacienty-i-verejnost/17286/

„Na vybudování obou relaxačních zón jsme přispěli z našeho grantového programu Stále s úsměvem, Aktivně po celý život zaměřeného na podporu kvality života seniorů. Přístup Oblastní nemocnice Příbram považujeme za inspirativní. Relaxační bezbariérové zóny mohou využívat pacienti nemocnice, mezi nimiž je významné procento seniorů, samostatně nebo v doprovodu svých blízkých, dobrovolníků či odborného personálu,“ hodnotí přínos projektu Blanka Šrámková, projektová manažerka NF Veolia.

V příjemném počasí mohou být tyto multifunkční prostory využívány i pro aktivity dobrovolníků, kteří se věnují pacientům nemocnice, nebo sloužit ke kondičnímu cvičení na nenáročných trenažérech. Zónu takto může využívat i široká veřejnost.