ÚvodMédiaTiskové zprávyNadační fond Veolia Voda podporuje Dětské centrum Arpida v Českých Budějovicích.

Nadační fond Veolia Voda podporuje Dětské centrum Arpida v Českých Budějovicích.

Tiskové zprávy

23. května 2007

Primátor Českých Budějovic Juraj Thoma, ředitel Dětského centra Arpida Doc. PhDr. Jiří Jankovský, Ph.D. a generální ředitel 1. JVS a.s. ing. Jiří Heřman při předávání šeku.

23. 05. 2007 - Nadační fond Veolia Voda poskytl finanční dar Dětskému centru Arpida v Českých Budějovicích ve výši 150 tisíc korun. Peníze jsou určeny na provoz rehabilitačního bazénu.

Finanční injekci od Nadačního fondu Arpidě zprostředkoval primátor Českých Budějovic Juraj Thoma, který s Veolií v této záležitosti vstoupil v jednání a na podpoře Arpidy se s ní dohodl.

„Arpida je jedním z nejlépe fungujících zařízení na území města. Zároveň velice dobře hospodaří a spravuje svůj majetek, a je proto minimálně závislá na dotacích od města. Nadační fond Veolia se nemusí obávat, že by jeho příspěvek nenašel dobré uplatnění. To, že Arpida získala takového silného partnera, je dobrá zpráva i pro město. Víme, že bude o potřebné v péči Arpidy postaráno ještě lépe," řekl primátor Thoma.

„Jsme velmi rádi za pomoc Nadačního fondu Veolia Voda, protože nám poskytnutá finanční částka umožní minimálně bezproblémový půlroční provoz bazénu, který je nezbytný pro péči o naše děti v rámci vodoléčby. Díky pomoci Statutárního města České Budějovice a Nadačního fondu můžeme nyní naše provozní prostředky použít na jiné důležité činnosti," říká ředitel DC Arpida Jiří Jankovský.

Nadační fond Veolia vnímá poskytnutí finančního daru dětem jako samozřejmost. „Jsme si vědomi toho, že pomoc potřebným je důležitá. Zvláště pak ve chvíli, kdy jiná podpora - například ta od státu - poněkud selhává," upozornila ředitelka Nadačního fondu Veolia Eva Kučerová.

Právě 23. května pořádá Dětské centrum Arpida Den otevřených dveří. Dětské centrum Arpida je nestátním zdravotnickým zařízením, které poskytuje péči dětem s těžkým kombinovaným postižením.