ÚvodMédiaTiskové zprávyNadační fond Veolia připravil pro veřejnost další petanquové hřiště

Nadační fond Veolia připravil pro veřejnost další petanquové hřiště

Tiskové zprávy

16. srpna 2007

Liberec - 16. srpna 2007 - Zástupci Nadačního fondu Veolia dnes předali primátorovi města Liberec petanquové hřiště. Pokračují tak v aktivitách ze sociální oblasti, které Nadační fond Veolia vytváří a rozvíjí vedle environmentálních a výchovných projektů zaměřených na děti a znevýhodněné mladé lidi. Po petanquovém hřišti pro seniory, které bylo letos na jaře věnováno Domovu důchodců v Liberci Františkově bylo vybudováno i hřiště pro veřejnost. 

„Cílem projektu je podpora aktivního života a posílení mezigeneračního soužití obyvatel města“ uvedla ředitelka komunikace a marketingu Veolia Voda Eva Kučerová. Společně s jejími kolegy ze společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. a zástupci z řad města si zahrála první petanquový turnaj na zcela novém hřišti.

Nadační fond Veolia přichází s projektem výstavby pétanquových hřišť jako s možnou nabídkou pro širokou veřejnost, která chce ve volném čase sportovat nebo se jinak aktivně realizovat. Pétanque je ze své podstaty sport vhodný pro všechny generace. Vzhledem k jednoduchým pravidlům a dostupnosti herního vybavení nekomplikuje přístup ke hře začátečníkům nebo „nesportovcům“.

V letošním roce bude v rámci projektu Nadačního fondu Veolia otevřeno v dalších regionech České republiky ještě osm nových hřišť, celkem to tedy bude v roce 2007 rovných deset.

„Jsme rádi, že nejen senioři náš projekt vítají a obyvatelé Liberce mohou příjemně trávit volný čas při sportu, který se narodil v zemi původu naší společnosti - Francii. V příštím roce budeme v našem projektu pétaguových hřišť rozhodně dále pokračovat,“ uzavřela Eva Kučerová, místopředsedkyně správní rady nadačního fondu.