ÚvodMédiaTiskové zprávyNadační fond Veolia podporuje projekt Ekoškola

Nadační fond Veolia podporuje projekt Ekoškola

Tiskové zprávy

3. března 2007

Projekt Ekoškola v ZŠ Milín na Příbramsku

Ekoškola (Eco-Schools) je mezinárodní projekt určený základním i středním školám. Jeho cílem je propojit environmentální výchovu ve škole s konkrétními praktickými kroky, které vedou k ekologizaci jejího provozu. 
Protože jsou žáci plně zapojeni do celého procesu plánování, rozhodování a vlastní realizace všech činností v projektu, představuje Ekoškola ideální způsob, jak se vydat na smysluplnou cestu ochrany a zlepšování životního prostředí školy a jejího okolí.

Ekoškola je také mezinárodně uznávaný proces certifikace, při kterém školy získávají prestižní světové ocenění - titul Ekoškola. Na mezinárodní úrovni projekt zastřešuje organizace FEE (Foundation for Environmental Education), národním koordinátorem je Sdružení TEREZA. Nadační fond VEOLIA je dlouhodobým partnerem Sdružení TEREZA a také partnerem projektu Ekoškola.

V červnu 2006 získalo titul Ekoškola prvních 15 českých škol, ZŠ Milín je jednou z nich. V rámci projektu na rok 2006 se milínské děti s podporou svých učitelů a vedení školy zaměřily na třídění odpadu a možnosti využití školního pozemku ve výuce, tedy vybudování jakési učebny v přírodě. Udělením titulu Ekoškola ale snaha a aktivita milínských nekončí. Aby se titulem mohli pyšnit i v budoucnu, musí svůj projekt dále propracovat a rozšířit.

Více informací o projektu najdete na www.terezanet.cz