ÚvodMédiaTiskové zprávyNadační fond Veolia podpořil vznik 13 nových pracovních míst

Nadační fond Veolia podpořil vznik 13 nových pracovních míst

Tiskové zprávy | STARTér

27. června 2016

Nadační fond Veolia již od roku 2000 podporuje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji vznik nových pracovních míst. Na svém zasedání, které se konalo 22. června 2016 v Olomouci, bylo schvalovacím výborem finančně podpořeno dalších osm projektů, díky kterým získá práci třináct osob, z toho čtyři zdravotně postižené.

Za šestnáct let již bylo podpořeno 2 044 nových pracovních míst.

Nadační fond Veolia podporuje především tradiční i netradiční řemesla a projekty přinášející společenskou prospěšnost obyvatelům.

Díky pomoci Nadačního fondu Veolia vznikne v Jeseníku unikátní čokoládová manufaktura, jejímž cílem je vyrábět kvalitní produkt odkazující na tradiční postupy výroby spojené s českou fortelností. Zakladatel projektu, p. Marcel Šos, hodně cestuje a na svých cestách získává zkušenosti a zároveň i jistotu, že poctivá práce si po čase najde své příznivce. Důležité je být vytrvalý a něčím se odlišovat. Jesenická čokoládová manufaktura se od jiných čokoládoven chce odlišit netradičním přístupem v míchání koření v kombinaci s čokoládou spolu s vlastními formami na odlévání čokolád. Nabízet bude exkluzivní hořkou čokoládu (s obsahem kakaových bobů od 70% do 100%), turistickou čokoládu s odlitky nejzajímavějších turistických cílů (Praděd, lázně, rozhledny, zámky) a kvalitní dětskou hořkou i mléčnou čokoládu.

Obdivuhodný životní elán prokázala paní Lenka Baslarová. Jako invalidní důchodkyně nechtěla zůstat závislá na sociálních dávkách a v roce 2009 zřídila v centru Ostravy s pomocí Nadačního fondu Veolia Fitness centrum. V letošním roce se rozhodla přestěhovat své fitness centrum do větších a světlejších prostor a rozšířit poskytované služby o masáže, kosmetiku a pedikúru. Fitness centrum naleznete v Ostravě na ul. 30. dubna. Práci zde nově najdou další 4 zdravotně postižené osoby.

D&K Love Cakes je společnost založená dvěma mladými ženami polské národnosti, které se díky vlastní zálibě pro cukrářskou výrobu rozhodly představit polské cukrovinky českým strávníkům. V listopadu 2014 zřídily v Českém Těšíně kavárnu Love Cakes, v letošním roce svůj provoz rozšiřují a vytvářejí tak 2 nová pracovní místa. Všechny nabízené zákusky, dorty a poháry jsou připravované přímo na místě z domácích surovin a na kvalitě je to znát!

Celková podpora vzniku nově vytvořených pracovních míst představuje částku 610 000 Kč.

Za šestnáct let rozdělil nadační fond mezi 1 216 projektů drobných podnikatelů již téměř 96 mil. Kč a vzniklo 2044 pracovních míst, z toho 289 pro osoby se zdravotním znevýhodněním.

 

 Obrázek1

 

Skupina Veolia zaujímá v celosvětovém měřítku vedoucí postavení v oblasti optimalizovaného řízení zdrojů. S více než 179 tisíci zaměstnanci* na pěti kontinentech skupina navrhuje a realizuje řešení pro odvětví vodního, odpadového a energetického hospodářství, která přispívají k udržitelnému rozvoji měst i průmyslu. Prostřednictvím svých tří vzájemně se doplňujících činností se Veolia podílí na zpřístupňování zdrojů, zachovávání dostupných zdrojů a jejich obnově.

V roce 2014 zásobovala skupina Veolia 96 milionů obyvatel pitnou vodou, 60 milionům obyvatel poskytovala kanalizační služby, vyrobila 52 milionů MWh energie a zhodnotila 31 milionů tun odpadů. V roce 2014 činil konsolidovaný obrat společnosti Veolia Environnement (Paris Euronext: VIE) 24,4 miliard eur*. www.veolia.com

(*) Předběžné údaje za rok 2014 včetně Dalkie International (100%) a po vyloučení Dalkie France.