ÚvodMédiaTiskové zprávyJarní dobrovolnické dny ve skupině Veolia

Jarní dobrovolnické dny ve skupině Veolia

Tiskové zprávy | MiNiGRANTY® VEOLIA

21. května 2014

K letošnímu mezinárodnímu dni dobrovolnictví Give&Gain, který připadl na 16. května, se tradičně připojil i Nadační fond Veolia a zaměstnanci několika společností skupiny Veolia.

 

 

Zaměstnanci Moravské vodárenské, a.s., pracovali spolu s Českým svazem ochránců přírody (Regionální sdružení Iris) v Prostějově, kde hrabali seno v biokoridoru řeky Hloučely. Skupina 20 kolegů se od potřebné práce nenechala odradit ani velmi nepříznivým počasím, za to jim děkujeme!

Pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s., (SčVK) uspořádali pro klienty Domova důchodců Pohoda v Turnově další z výletů za poznáním okolí. Letošní měl trasu z Turnova do Mnichova Hradiště, kde si senioři mohli prohlédnout zámek, a poté zavítali na občerstvení do Sychrova. Výlety pro seniory, organizují dobrovolníci ze SčVK již od roku 2009. Samozřejmostí byla doprava nízkopodlažním autobusem, který umožnil výlet i vozíčkářům.

Nadační fond Veolia uspořádal dobrovolnický den také pro zaměstnance ředitelství Veolia a Pražských vodovodů a kanalizací, a.s. Jejich dobrovolnictví ve prospěch hospicového sdružení Cesta domů spočívalo ve výrobě skládacího stolu do dětského centra Cestička, které navštěvují zejména děti zaměstnanců Cesty domů. Stůl se vyráběl z cedrového dřeva z palet. Design a odborný dohled zajistilo studio Paletky.cz.

FOTOGALERIE z akce pro Cestu domů

 

Na 22.5. mají svůj den dobra naplánovaný také zaměstnanci středočeské 1.SčV, a.s. Dopoledne budou zaměstnanci pomáhat s rekonstrukcí bývalých požárních nádrží v pobytovém zařízení pro seniory Domov pod hrází Pečice – Luh u Milína, na odpoledne budou pro seniory připraveny sportovní hry, kde budou pracovníci vodáren v roli asistentů

FOTOGALERIE z akce pro Domov pod hrází