ÚvodMédiaTiskové zprávyJarní část kampaně Ukliďme svět! je za námi

Jarní část kampaně Ukliďme svět! je za námi

Tiskové zprávy | Podporujeme

15. května 2014
V úterý 13. května odpoledne byla symbolicky uzavřena jarní úklidová sezóna mezinárodní kampaně Ukliďme svět! Mezi dobrovolníky úklidové akce v Praze Malešicích byli také herci Národního divadla David Matásek, Filip Kaňkovský a Lucie Žáčková. Protože jejich jarní herecká sezóna ještě nekončí - na akci dorazili ihned po zkoušce - dvojnásobně si vážíme jejich nadšení pro dobrou věc.

 

Akci pořádala základní organizace Českého svazu ochránců přírody „Natura, quo vadis?“ s podporou ústředí Českého svazu ochránců přírody a Úřadu městské části Praha 10. Uklízelo se v Praze 10 - Malešicích v lese u železniční trati a zahrádkářských kolonií. Za necelé tři hodiny se podařilo 12 dobrovolníkům naplnit 50 pytlů. Odhadem to bylo 400 kg rozličného odpadu od střepů, přes plastové lahve, umělohmotné folie, kabely, po suť a jiný domovní odpad.

Kampaň Ukliďme svět! (Clean Up the World!) letos probíhá v České republice již 22. rokem. Od samého počátku ji koordinuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP), který jednotlivým pořadatelům zajišťuje materiální a metodickou podporu. Tradičním generálním partnerem kampaně je Nadační fond Veolia, jehož zástupci přiložili včera také ruku k dílu. 

Jarní kolo úklidové kampaně končí.

Zapojilo se do něj na 180 pořadatelů se 200 akcí. Doposud se podařilo sesbírat přes 7 tisíc kg tříděného odpadu a přes 80 tun odpadu netříděného. K tomu všemu hory pneumatik, použitých matrací, 210 pytlů a plný kontejner dalšího odpadu, který nebylo možné zvážit. Všechen tento odpad byl nasbírán díky úsilí téměř 8 tisíc dobrovolníků, z nichž 3/4 tvořily děti a mládež. Uklízelo se v městských parcích, přírodních rezervacích, kolem turistických cest, naučných stezek, řek a vodních ploch…

Pokud jste se nestihli připojit teď na jaře, máte možnost v podzimním kole kampaně. Více o projektu na www.uklidmesvet.cz.