ÚvodMédiaTiskové zprávy6 834 dětí bude soutěžit s „Vodomilkou"

6 834 dětí bude soutěžit s „Vodomilkou"

Tiskové zprávy

20. října 2006 Nadační fond Veolia spolu s dceřinými společnostmi Veolia Voda připravil pro žáky ZŠ novou vzdělávací soutěž o vodě. Soutěží bude děti provázet víla Vodomilka. Do 20.října mohly ZŠ zaregistrovat své třídní kolektivy a objednat si pro žáky materiály k soutěži. Svůj zájem soutěžit s vílou Vodomilkou potvrdilo celkem 6834 dětí z různých míst České republiky.

Počínaje 24.říjnem 2006 bude 336 třídních kolektivů telefonovat na deset vodárenských společností a po boku víly Vodomilky, hlavní postavičky soutěže, projde pohádkovým příběhem plným naučných otázek a odpovědí.

Stejně jako v předešlých soutěžích je i „Vodomilka" připravena pro týmovou práci třídních kolektivů základních škol. Každé úterý zástupce třídy zavolá na telefonní centrum společnosti a dozví se otázku. Třídní kolektiv pak bude celý týden hledat odpověď na tuto otázku a následující úterý ji zavolá zpět na telefonní centrum společnosti. Správnost odpovědí bude hodnocena operátorkami společnosti.

Sedm týdnů se budou žáci seznamovat s různými podobami vody. Zjišťovat, v jakých skupenstvích mohou vodu vidět, jakou cestou voda prochází a co vše se s ní děje. Své poznatky si budou moci zapsat do zápisníků víly Vodomilky. Soutěž si klade za cíl podpořit znalosti v oblasti životního prostředí a při telefonních hovorech žáků zdokonalit jejich slovní projev. Svou náročností je přizpůsobena žákům 3. a 4. tříd základních škol.

Po poslední odpovědi všech zúčastněných dojde k vyhlášení výsledků soutěže regionálního kola. Všechny kolektivy, které získají plný počet bodů postupují do celostátního slosování, které se uskuteční 14. prosince 2006 Pro vítězné kolektivy jsou připraveny celodenní výlety dle domluvy s pedagogem.