ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAReplika staré městské brány

Replika staré městské brány

MiNiGRANTY® VEOLIA

2. února 2017

Kolega Vojtěch Regál ze Severočeských vodovodů a kanalizací, a. s., získal MiNiGRANT pro své projekty již potřetí. Poslední MiNiGRANT ve výši 11.111 korun byl využit při obnově vstupní brány do městských sadů ve Vysokém nad Jizerou.

Devítičlenný tým zapsaného spolku Městečko na dlani, který se zabývá propagací města Vysoké nad Jizerou, zajistil výrobu přesné repliky vstupní brány z roku 1925, která se v poválečných letech z městských sadů ztratila.

Městská brána byla odhalena při oslavě svátku sv. Václava 28. září 2016. Akce se konala v městských sadech, do kterých brána tvoří vstup. Odhalení se zúčastnilo několik stovek lidí.

Pan Regál pro projekt zajišťoval inženýrskou činnost a finance, komunikoval s úřady, organizoval práce. Během projektu se také zdokonalil v práci se dřevem.

„Podařilo se nám zkrášlit část města, zvýšit informovanost obyvatel a návštěvníků města o založení Městských sadů. Věřím, že jsme tímto počinem nastartovali další úpravy a chuť obyvatel zvelebovat své město,“ dodává Vojtěch Regál.

Na podporu své dobrovolnické činnosti získal pan Regál prostřednictvím programu MiNiGRANTY 99 111 korun.

20160921_141851