ÚvodProgramyMiNiGRANTY® VEOLIAJunák zvýšil stanové kapacity

Junák zvýšil stanové kapacity

MiNiGRANTY® VEOLIA

12. února 2017

Od roku 2008 každoročně podporujeme dobrovolnictví našich zaměstnanců. O tom, jak je pestré a kolika oblastí se dotýká, vás přesvědčujeme příspěvky na našich stránkách. Pravidelně mezi největší skupinu podpořených projektů, patří ty, které se zabývají volnočasovými aktivitami dětí a mládeže. Jen v loňském roce bylo podpořeno těchto projektů 41 částkou téměř jeden milion korun.

Paní Monika Látrová, naše kolegyně z Královehradecké provozní, a. s., patří mezi tzv. aktivní rodiče, kteří podporují volnočasové kluby svých dětí výpomocí při organizaci akcí, přiloží ruku k dílu, když je potřeba a hledají způsoby, jak finačně zajistit jejich činnost a dobré fungování. 

Pro Junák - český skaut, středisko Františka Barvíře Třebechovice pod Orebem, z. s., získala MiNiGRANT již potřetí.

MiNiGRANT roku 2015 pomohl rozšířit nabídku volnočasových aktivit o lukostřelbu. Z daru deseti tisíc korun byly pořízeny dva luky, dva stojany, 20 šípů, 20 terčů, vosk na tětivy, terčovnice a ochranná kevlarová síť. Loňský, stejně jako ten z roku 2013 byl využit ke zvýšení kvality i kapacity ubytování na  letním táboře tradičně konaném v Orlickém Záhoří v Orlických horách. Za celkem 61 tisíc korun bylo nakoupeno sedm kompletních podsadových stanů, osm celt a pět nových plachet.

"Veškerá činnost v našem středisku je ryze dobrovolnická a pořádání letního tábora je mimořádným finančním a organizačním potížením. Bez sponzorských darů a grantů by jeho realizace byla nemyslitelná. Díky MiNiGRANTU mohou děti strávit se svými vedoucími čtvrnáct letních dní, které jsou završením společné celoroční práce, bezpečněji a kvalitněji," dodává paní Látrová. 

mini_2016_látrová_monika (1)